Przygotowanie sprzętu narciarskiego

Przygotowanie sprzętu narciarskiego

Category : Blog , narty

Jak już chociaż trochę nauczymy się jeździć na nartach, z przyjemnością wykorzystujemy technikę jazdy do poruszania się po przygotowanych stokach, pojawia się potrzeba zakupu swojego własnego sprzętu narciarskiego. Ważne jest wtedy, aby rozsądnie i z duża świadomością swoich umiejętności, cech fizycznych nabyć właściwy sobie sprzęt. Jak już wymarzone „dwie deski” staną się nasza własnością i maja służyć nam kilka sezonów pamiętać należy o ich właściwym serwisowaniu, transportowaniu i przechowywaniu.

Narty powinny być regularnie smarowane, aby miały odpowiedni poślizg. Nie wystarczy nasmarować nart raz w roku przed sezonem, gdy planujemy jazdę przez wiele dni, a może tygodni. Krawędzie naszych nart powinny być zawsze równe i ostre. Szczególnie ważne jest to, gdy mamy do czynienia z twardym (czasami zlodzonym) śniegiem. Nawet bardzo ambitne narty sportowe, które nie były smarowane dostatecznie często lub maja nierówne krawędzie, zniszczone i tępe nie Beda dobrze jeździły. Nie mając odpowiednich umiejętności i warunków do przygotowania nart należy oddać je do profesjonalnego serwisu.

Materiał, z którego zrobione są narty i poszczególne jego elementy, wiązania bezwzględnie wymagają prawidłowego transportowania. Niezbędne do przewożenia nart, jeśli planujemy podróżować samochodem do ośrodków narciarskich są odpowiednie pokrowce lub body na dach samochodu. Pamiętajmy ze zima niemal wszystkie drogi posypywane są środkami, (sola), które roztapiają lód na powierzchni szosy, aby nie była śliska, ale tez niestety jeśli dostana się do naszych nart i wiązań, nieodpowiednio zabezpieczonych powodują ich szybka i duża dewastacje.

Chrońmy wiec narty od brudu i środków chemicznych występujących zima na szosie, ale tez od nadmiernego, zbyt długiego przechowywania ich pomieszczeniach zawilgoconych. Gdy kończy się sezon i zamierzamy odstawić sprzęt na tzw. „kolek” należy zawczasu zakonserwować narty, nasmarować, ustawić wiązania na najniższa skale wypięcia i przechowywać je koniecznie w suchym pomieszczeniu.


Kontakt

605 19 00 68 lub slizg@slizg.net